Dnia 23 kwietnia 2024 r. o godzinie 10:00 w Pyrzycach na Placu Wolności, przy fontannie podczas Jarmarku Wielkanocnego odbyło się przedświąteczne Spotkanie Wielkanocne organizowane przez Burmistrz Pyrzyc Marzenę Podzińską oraz Ośrodek Pomocy Społecznej.

Spotkanie w takiej formie w naszym mieście organizowane było po raz drugi. Skierowane było przede wszystkim do osób, które w okresie świątecznym pozostają samotni, z rożnych powodów, ale także i Tych, którzy mają rodziny ale nie zawsze mogą liczyć na wspólne świętowanie. To dzięki sponsorom oraz darczyńcom przygotowano świąteczny posiłek dla mieszkańców, którzy mogli zjeść gorący żurek, jajka, białą kiełbasę, świąteczne babki i napić się ciepłej kawy i herbaty.

Osoby uczestniczące w spotkaniu obdarowano słodkimi babeczkami do koszyczka wielkanocnego.

Dziękujemy wszystkim osobom, które licznie stawili się na to spotkanie, mamy nadzieję, iż było ono okazją do wspólnego przeżywania świat Wielkiej Nocy, integrowania społeczności i środowiska lokalnego, umacniania więzi i tradycji.

Dziękujemy również wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania spotkania oraz zachęcamy wszystkich chętnych do włączenia się w podejmowane inicjatywy na rzecz osób samotnych. Dzięki Państwu kolejne spotkanie może być jeszcze piękniejsze.

Przed nami Wielki Tydzień, okres przygotowania duchownego do Wielkanocy, który zapoczątkowany został Niedzielą Palmową. Nadchodzące święta to czas refleksji, zadumy i wiary. Czas spędzony w domu w gronie najbliższych. Życzymy wszystkim, aby był to moment radości, ale i wyciszenia oraz odpoczynku od spraw bieżących, niech będą piękne i niezapomniane. 

 

 

 Dyrektor

 (-) Aneta Wojcieszek

 

 

 

 Dziękujemy z za pomoc i wsparcie:

 Pani Agnieszka Bil – Wolontariat Szkoły Podstawowej z Oddziałami   Integracyjnymi w Pyrzycach

 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach

 Pani Maria  Makowska

 Spółdzielnia Socjalna Brzoza

 Pyrzyckie Przedsiębiorstwo Komunalne

 Ośrodek  Sportu i Rekreacji w Pyrzycach

 Sklep NETTO w Pyrzycach

 Spółdzielcza  Agrofirma Witkowo

 Wolontariusze:

 Zofia Kraśniańska, Gabriela Błaha – Stowarzyszenie  „Fabryka Dobrego Czasu”.

 Martyna Włochyńska