Głównej zawartości

Komunikat alertu

         Po raz kolejny przed nadejściem zimy Straż Miejska wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Pyrzycach organizuje zbiórkę kocy, kołder oraz śpiworów, które przeznaczone będą dla osób bezdomnych i potrzebujących. W związku z tym zwracamy się do wszystkich, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka, aby wsparły bezdomnych i potrzebujących tą formą pomocy rzeczowej.

         Osoby, które zechcą włączyć się do naszej akcji mogą osobiście przynosić koce, kołdry bądź śpiwory do siedziby Straży Miejskiej przy ul. Plac Ratuszowy 1 w Pyrzycach lub zgłosić chęć pomocy telefonicznie pod nr telefonu 91 397 03 29 lub 607-986-986. W takim przypadku strażnicy odbiorą rzeczy ze wskazanego miejsca z terenu Gminy Pyrzyce. Pod tymi numerami telefonu można również uzyskać dodatkowe informacje dotyczące pomocy bezdomnym.

         Akcję ,,Pomoc dla bezdomnych” Straż Miejska prowadzi od listopada razem z  Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Służby regularnie odwiedzają koczowiska, pustostany, działki, gdzie przebywają osoby bezdomne. Oferują im miejsca w schronisku, w razie potrzeby udzielają pomocy.

Z góry dziękujemy za okazaną pomoc.

 

Komendant Straży Miejskiej w Pyrzycach

(-) Michał Maduzia