Głównej zawartości

Komunikat alertu

 

W Ramach projektu, pt. „Pyrzyce dla potrzebujących” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, uczestnicy Klubu Seniora z miejscowości Brzeźno, Mielęcin, Żabów, Turze, Letnin wzięli udział w warsztatach plastycznych.

 

Warsztaty plastyczne ,,robienie anioła” oraz ,,malowanie anioła”

 

Anioły z masy solnej  to prosty pomysł na twórczą aktywność nawet dla Seniorów. Figurki zrobione z masy solnej można zostawić w wersji naturalnej – bez zdobień i dekoracji. Jednak pomalowanie ich farbami i nadanie ostatecznego szlifu z pewnością poprawi ich wygląd. Tak wykonane anioły idealnie nadają się jako dekoracja, podarunek  lub prezent dla bliskiej osoby.

 

Warsztaty plastyczne ,,kompozycja na grób”

 

Tym razem Seniorzy wykonywali m.in. stroiki nagrobne. Wykazali się ogromnym zaangażowaniem w trakcie warsztatów, była to znakomita forma relaksu, a także możliwość zdobycia nowych umiejętności z zakresu florystyki. Wykonane kompozycje Seniorzy mogli zabrać do domu.

 

Warsztaty plastyczne ,,kartki wielkanocne”

 

W okresie przedświątecznym tradycją jest, że wysyła się kartki wielkanocne oraz życzenia wielkanocne. W ramach spotkań Klubu Seniora można było już kolejny raz sprawdzić swoje umiejętności manualne i wykonać samodzielnie kartki wielkanocne. Ręcznie wykonane kartki to najlepszy sposób, żeby złożyć komuś życzenia. Każdy z uczestników był zachwycony swoim małym arcydziełem. 

 

Warsztaty plastyczne ,,stroiki wielkanocne”

 

W czasie warsztatów Seniorzy nauczyli się jak  krok po kroku wykonać stroik wielkanocny. Każdy z uczestników opuści spotkanie z samodzielnie wykonaną pracą.

 

Julita Sadłoń

Kierownik Klubu