Głównej zawartości

Komunikat alertu

 

W Ramach projektu, pt. „Pyrzyce dla potrzebujących” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, uczestnicy Klubu Seniora z miejscowości Brzeźno, Mielęcin, Żabów, Turze, Letnin wzięli udział w warsztatach z szycia misiów. To wspaniała możliwość uszycia własnoręcznie przytulanki z różnych ciekawych materiałów. Dzięki temu taka zabawka jest unikatowa i jedyna w swoim rodzaju. Miś jest zabawką kojarzoną z dzieciństwem, każdy powinien mieć swojego wyjątkowego pluszaka, któremu powierza najskrytsze tajemnice. To doskonała zabawa, ale też i możliwość szlifowania krawiectwa. Dzięki cierpliwości seniorów do igły powstały piękne misie, własnoręcznie malowane.

Warsztaty prowadziła

 Anna Nieściur

 „Pracowania Zielone Wzgórze”

  

W Ramach projektu, pt. „Pyrzyce dla potrzebujących” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, uczestnicy Klubu Seniora z miejscowości Brzeźno, Mielęcin, Żabów, Turze, Letnin w dniu 03 października 2020 r. wzięli udział w Święcie pieczonego ziemniaka.

Jesień  to czas wykopek,  czas kiedy pieczony ziemniak smakuje najbardziej. Dlatego też członkowie  Klubów Seniora „Pyrzyce dla potrzebujących ” włączyli się w tą tradycję. Podczas biesiady czas spędzono na wzajemnej integracji oraz rozmowach przy pieczonym ziemniaku, kawie, herbacie i słodkim poczęstunku.  A jak biesiada, to nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania. Było sporo śmiechu i dobrej zabawy.  Po wspólnym poczęstunku był czas zabawy i  tańca w kółeczku. Dobry nastrój nie opuszczał nikogo. Widać było, że wszyscy doskonale się razem bawili.

 

 

W Ramach projektu, pt. „Pyrzyce dla potrzebujących” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, uczestnicy Klubu Seniora z miejscowości Brzeźno, Mielęcin, Żabów, Turze, Letnin uczestniczą w zajęciach z gimnastyki rekreacyjnej.

Zajęcia obejmują podstawowe ćwiczenia rozciągające i rozgrzewające poszczególne partie ciała, poprawiają koordynację, stabilizują sylwetkę, wzmacniają grupy mięśni posturalnych oraz poprawiają samopoczucie. Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora posiadającego bogate doświadczenie oraz ogromny zapał i chęć do pracy z Seniorami.

 


 

 

W Ramach projektu, pt. „Pyrzyce dla potrzebujących” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, uczestnicy Klubu Seniora z miejscowości Brzeźno, Mielęcin, Żabów, Turze, Letnin w dniu 17.09.2020 r. (czwartek) postanowili skorzystać z uroków lasu i wybrali się na wielkie, wspólne grzybobranie. Cała impreza przebiegła w radosnej atmosferze, ponieważ spotkania takie mają charakter integracyjny i liczy się przed wszystkim dobra zabawa.

Zbieranie grzybów to wielowiekowa polska tradycja, a przy tym wspaniała rozrywka i relaksująca forma wypoczynku na łonie natury. Wszyscy byli zadowoleni ze spotkania, bo miło i wesoło spędzili czas.